Jak wiadomo, najlepiej poznać miasto, korzystając z usług profesjonalisty. Nic i nikt nie zapewni Ci takich wrażeń, jak interesujące opowieści fachowców w swojej dziedzinie – przewodników po Przemyślu … i nie tylko.

Jeśli chcesz poznać najciekawsze zabytki miasta i okolic, posłuchać wciągających opowieści o wydarzeniach z historii miasta, poznać ciekawostki z życia ludzi, którzy przez stulecia tworzyli historię i kulturę, to skorzystanie z pomocy przewodnika będzie wskazane. Jeśli jesteś pilotem wycieczki i chcesz zapewnić zadowolenie swojej grupie, to koniecznie skontaktuj się z przewodnikiem działającym na tym terenie. Nie ma nic bardziej kompromitującego, niż samodzielne oprowadzanie własnej grupy, po terenie, którego nie zna się dostatecznie dobrze. Czasami nie warto redukować kosztów poprzez oszczędzanie na przewodnikach.

Najlepszych przewodników w Przemyślu znajdziesz przy tutejszym oddziale PTTK. Jest tam wielu pasjonatów, którzy zgłębiają historię miasta od lat.

Ponadto możesz zamówić oprowadzanie w języku obcym: niemieckim lub angielskim. Przewodnicy posługują się bezbłędnie językami obcymi, a na dodatek władają fachową terminologią.

Opiekę przewodnicką można oczywiście zamówić zarówno dla turystów indywidualnych, jak i oczywiście zorganizowanych grup. Ceny nie są wygórowane, a przewodnik najlepiej dopasuje program zwiedzania do wymagań określonej grupy jak i do czasu, jaki dysponujecie. Ponadto poza Przemyślem, na pewno zaproponują zwiedzenie okolic Twierdzy Przemyśl, Arboretum lub Zamku w Krasiczynie.

Szczegółowe informacje kontaktowe można znaleźć na stronie przemyskiego oddziału PTTK dostępnej pod adresem: www.przemysl.pttk.pl